4th Annual Jingle Bell Reindeer Run 5K
Statesboro, GA
December 1, 2005


Finish Line Services furnished by Will Chamberlin, Classic Race Services, www.runningintheusa.com

return to Results Menu

PLACE NAME AGE M/F ST TIME
  Kathy Wiegand 31 f GA 20:15.5 Overall Female
  Chris Miller 40 f GA 24:32.4 Masters Female
  Female 10 and Under          
1 Ashley Burke 8 f GA 24:16.5  
2 Laura Miller 10 f GA 27:05.6  
3 Mary Lee Olliff 10 f GA 29:16.2  
4 Erika Boyd 8 f GA 30:55.3  
5 Mary Kate Thomas 10 f GA 32:17.3  
6 Claire Branch 9 f GA 36:32.9  
  11-14          
1 Susanna McKee 14 f GA 21:14.6  
2 Kate Brunson 13 f GA 23:54.8  
3 Haley Burke 11 f GA 24:20.9  
4 Emily Morgan 11 f GA 25:29.3  
5 Kelcie Jacobs 13 f GA 26:16.1  
6 Madeline Manack 12 f GA 26:45.2  
7 Cecilia Moore 13 f GA 27:48.0  
8 Kate Anna Akins 13 f GA 27:54.6  
9 Lindsey Oliver 14 f GA 29:04.3  
10 Ashlyn Boyd 11 f GA 32:04.8  
11 Amelia Akins 11 f GA 32:05.6  
12 Erin Bauer 14 f GA 33:02.6  
13 Julie Stalcup 14 f GA 33:02.9  
  15-19          
1 Kate Martin 15 f GA 26:23.5  
2 Kristina Bonham 15 f GA 26:58.8  
3 Jacquelyn Beckman 19 f GA 28:00.5  
4 Stephanie Marz 16 f GA 28:10.2  
5 Micah Counts 15 f GA 32:23.5  
6 Katy Howard 15 f GA 32:23.7  
7 Whitney Mitha 19 f GA 33:44.2  
  20-24          
1 Grace Greenwood 23 f GA 26:17.4  
2 Anna Champion 23 f GA 27:12.9  
3 Brook Bolen 22 f GA 28:34.3  
4 Emily Dabney 21 f GA 30:37.9  
5 Lindsey Armington 21 f GA 33:42.9  
  25-29          
1 Gina Knight 27 f GA 29:32.2  
2 Amanda Peck 28 f GA 36:02.8  
  30-34          
  Kathy Wiegand 31 f GA 20:15.5 Overall Female
1 Angie Frederick 30 f GA 21:21.5  
2 Shelley Sewell 30 f GA 23:15.8  
3 Wendy Woodrum 34 f GA 26:46.7  
4 Bessie Cameron 33 f GA 26:49.4  
5 Amy Shuman 31 f GA 27:28.8  
6 Shawn Diddie 34 f GA 31:19.2  
7 Heather Bink 34 f GA 35:07.1  
8 Marty Miller 34 f GA 36:23.8  
9 Renee Hearn 33 f GA 41:13.9  
  35-39          
1 Beth Lane 37 f GA 23:57.8  
2 Mimi Potter 39 f GA 24:23.3  
3 Tammy O'Neal 39 f GA 26:32.2  
4 Courtney Joiner 35 f GA 31:21.3  
  40-44          
  Chris Miller 40 f GA 24:32.4 Masters Female
1 Lisa Jacobs 42 f GA 30:31.2  
2 Jean Uhl 43 f GA 33:04.8  
3 Carolyn Altman 44 f GA 34:16.8  
4 Diane Bloodworth 43 f GA 37:28.0  
5 Jessica Orvis 40 f GA 40:04.3  
  45-49          
1 Debbie Gleason 47 f GA 28:07.1  
2 Becky Hardy 48 f GA 30:30.3  
  50-54          
1 Colleen Stephens 53 f GA 40:51.8  
  55-59          
1 Luanne Sewell 58 f GA 26:18.2  
2 Kathy Givens 57 f GA 33:56.2  
  60-64          
1 Jackie Phillips 61 f GA 30:32.4  
             
  Paul Welle 16 m GA 17:28.8 Overall Male
  Mitchell Sinyard 45 m GA 19:57.6 Masters Male
  Male 10 and Under          
1 Charles James 9 m GA 26:33.4  
2 Gavin Bloodworth 6 m GA 27:44.4  
3 Christopher Williams 10 m GA 29:10.7  
4 Daniel Broadhead 10 m GA 30:58.7  
5 William Kecic 7 m GA 35:01.5  
6 Richie Bink 7 m GA 35:06.1  
7 Ben Carico 10 m GA 36:32.5  
8 Jake Orvis 10 m GA 40:03.5  
  11-14          
1 John Manack 14 m GA 20:33.9  
2 Phillip Brunson 12 m GA 21:20.3  
3 Jordan Diedrich 12 m GA 22:54.5  
4 Stu Baylor 12 m GA 24:01.6  
5 Garrett Scarborough 11 m GA 24:06.2  
6 Will Johnson 13 m GA 25:20.8  
7 Thomas Brunson 14 m GA 26:36.3  
8 Winlee Wagner 12 m GA 26:45.9  
9 Blaine Lovett 12 m GA 29:05.4  
10 Jonathan Williamson 14 m GA 33:12.4  
11 Chris Stalcup 13 m GA 35:44.5  
  15-19          
  Paul Welle 16 m GA 17:28.8 Overall Male
1 Cameron Sutcliff 15 m GA 19:14.8  
2 Nathan Hunter 16 m GA 19:20.5  
3 Jordan Jones 17 m GA 19:21.1  
4 Sam Bonham 17 m GA 20:21.2  
5 John Marshall 16 m GA 20:56.3  
6 David Williams 18 m GA 20:58.6  
7 David Poole 15 m GA 21:38.3  
8 Sam Strazza 16 m GA 21:54.2  
9 Ben Stephens 16 m GA 22:00.7  
10 Branden Wright 18 m GA 22:10.0  
11 Jay Brunson 15 m GA 22:31.7  
12 Ben Broadhead 15 m GA 23:11.6  
13 Matt Williamson 15 m GA 24:24.4  
14 Troy Poulin 15 m GA 24:42.5  
15 Corey Owens 15 m GA 26:27.9  
  20-24          
1 Will Hagan 20 m GA 19:16.7  
2 Asa Akins 20 m GA 21:22.3  
3 Brent Kennedy 24 m GA 22:38.2  
  25-29          
1 Robert Benson 27 m GA 21:24.3  
2 Kelly Herrington 29 m GA 25:02.6  
3 Mike Grams 25 m GA 25:39.2  
4 Alan Woodrum 26 m GA 26:47.3  
5 Josh Bean 28 m GA 27:21.2  
  30-34          
1 Matt Aycock 32 m GA 22:45.4  
2 Ken Harville 30 m GA 23:12.2  
3 Kurt Frederick 33 m GA 23:19.5  
4 Robert Wagner 34 m GA 23:25.2  
5 Brad Williams 34 m GA 24:40.0  
  35-39          
1 Curt Malone 37 m GA 23:47.6  
2 Don Borowski 38 m GA 25:38.7  
3 Doug James 35 m GA 26:34.0  
4 Rob Sharkey 39 m GA 28:35.8  
5 Gary Mock 37 m GA 33:03.7  
  40-44          
1 Rich Bink 43 m GA 20:59.4  
2 Mamoun Alitarawnen 41 m GA 23:23.2  
3 Jeff Lanier 43 m GA 24:12.4  
4 Tom Carico 42 m GA 24:28.7  
5 Leo Parrish 40 m GA 27:12.1  
6 Tonny Smith 42 m GA 27:51.3  
7 Bryan Burke 43 m GA 29:04.8  
8 Tray Miller 40 m GA 36:37.7  
  45-49          
  Mitchell Sinyard 45 m GA 19:57.6 Masters Male
1 Danny Gleason 48 m GA 20:08.5  
2 Wayne Broadhead 48 m GA 20:36.8  
3 Bo Ryles 49 m GA 22:29.2  
4 Thomas Smith 45 m GA 24:47.1  
5 Toby Davis 49 m GA 24:53.2  
6 Rob Franklin 46 m GA 24:57.3  
7 Rudolph Thigpen 49 m GA 26:12.5  
8 Chad Stillman 45 m GA 27:53.8  
  50-54          
1 David Alley 52 m GA 26:18.2  
2 Robbin Arnett 50 m GA 28:29.6  
3 Michael Brown 53 m GA 31:22.4  
4 Larry Stalcup 51 m GA 35:45.5  
  55-59          
1 Steve Hale 57 m GA 26:36.8  
  60-64          
1 Elliott Edwards 63 m GA 21:48.5  
2 Hoke Brunson 61 m GA 25:42.5  
3 Ron Landen 61 m GA 30:34.9  
  70-74          
1 Don McClellan 74 m GA 38:25.2  
2 Jimmy Harley 70 m SC 39:58.0